סכום מספרים וארגז הכלים לשבוע 2

אז קראתי בנושא:

שלא ניתן להשתמש בכלים שעדיין לא נלמדו עד כה.
כלומר לא ניתן להשתמש בלולאות. זה אומר שגם רקורסיה אסורה?
אם אכן זה המצב, האם מותר להשתמש בנוסחאות וקירובים מתמטיים על מנת לפתור את השאלה?

תודה.

נראה לי שאתה צריך לשאול את אחד מאנשי הצוות, אבל אני הבנתי שאתה יכול להשתמש אך ורק במה שהיה במחברות הקודמות ולא מעבר, זה אפשרי אבל מקשה לפתור…

אני חושב שאפשר להשתמש ברקורסיה, פשוט עדיין לא למדנו את זה באופן מפורש ולכן כתבו שזה תרגיל ממש קשה. בלי ללמוד את זה באופן מסודר ממש לא טריוויאלי לחשוב על זה לבד. אבל בתכלס רקורסיה זה לא באמת משהו שלא למדנו כי זה בסופו של דבר קריאה לפונקציה, רק בדרך שונה מאוד ממה שראינו עד עכשיו.

זה גבול מאוד דק. העניין שהפתרונות אמורים להתבסס רק על דברים שהוצגו במחברות. בדברים אני מתכוון לעקרונות, ורקורסיה זה עיקרון שכזה. אם אתה יכול להסיק אותו לבד זה נהדר, אבל זה עדיין לא משהו שהוצג פורמלית, דיינו “פונקציה יכולה לעשות קריאה לעצמה”. ז"א לא למדנו את זה, ואם לא למדנו אז אסור להשתמש.

עדיין לא פתרתי, אבל נדמה לי שמאחר והתרגיל לא נקרא “עצרת”, אלא “סכום מספרים” כנראה הפתרון נעוץ איכשהוא בזה :thinking:

חשבתי באמת שהשם של התרגיל הוא טעות. אולי אתה צודק. אשמח גם לשמוע התייחסות לזה מהסגל

מותר להשתמש בטכניקות שלא למדנו, אסור להשתמש בידע טכני שלא למדנו :slight_smile:
אין דבר שמשמח אותי מתלמיד שחשב קשה והצליח לפתח בעצמו טכניקה שאח"כ כנראה יגלה שיש בה שימוש נרחב בעולם :slight_smile:
(וכן, שם התרגיל הוא טעות :$)