מפענח הצפנים - צריכה הכוונה

היי קצת הסתבכתי עם התרגיל ומרגיש לי סופר מסורבל…
בניתי כל מיני פונקציות שעושות תתי פעולות רלוונטיות כמו - לפרק את המספר ל4 ספרות , לספור כמה ספרות נכונות מתוך הקוד וכו…
אבל אני מסתבכת עם ה"פונקציה" הראשית והתכנית הראשית בעצם, איך אני יכולה לגרום בעזרת הידע שלמדנו עד כה לגרום לתכנית להפסיק לרוץ וגם לספור שהתרחש ניסיון…
קיצר הסתבכתי ואשמח לעזרת מדריך :slight_smile:

עוקב…

אני מאמין ש־@itamaraviv ידאג להביא משהו דומה בתרגול :slight_smile:

וואי אני גם אשמח להכוונה בנוגע לתרגיל הזה כי כרגע או שהוא יודע להפעיל את האזעקה גם אם הניחוש נכון או שהוא יודע לפתוח את הכספת אחרי נסיון אחד אבל ממשיך לבקש את הססמא.

אגב, אולי כדאי גם שבסרטונים יעברו על חלק מהמחברות היותר בעייתיות ויעלו על טעויות נפוצות. נראה לי שיש הרבה ערך גם ללמוד מטעויות של אחרים כדי להבין מה מהותי כשניגשים לפתור תרגיל ואיך אפשר לפתור אותו בדרך הנכונה או במקרה שיהיו כאלה בעתיד - בכמה דרכים. נגיד לי ספציפית לקח זמן להבין שיש הבדל בין return לפקודת פרינט או אפילו הבנה מהניסוח - מתי אמורים לקבל קלט מהמשתמש input ומתי קלט של המתכנת, כמו הארגומנטים. אולי זה נשמע זניח אבל לא יזיק לחדד קצת על ההבדלים ביניהם.

היי,
קיבלתי את ההערות שלכן ובהחלט נתייחס לזה בתרגול. בכל מקרה, כהרגל, אנחנו עוברים על דברים שהוגשו ושאלות שנשאלות כאן כדי לבנות את תוכן התרגול.

ענו בבקשה על הסקר של תוכן התרגול על מנת שנוכל להיערך טוב יותר (לינק נמצא ב banner בראש העמוד)

איתמר

היי תודה על התשובה. כבר עניתי על הסקר :slight_smile:

יש חדש בנוגע להעלאה של תרגיל 18 במחברת 2? אני עד עכשיו לא מצליחה להעלות את התרגיל ההוא.

קשה לענות על הסקר בשלב זה, אני מניח שרוב האנשים עוד לא עברו על כל המחברות. אנחנו צריכים עוד כמה ימים בשביל זה

חחחח מזדהה עם זה, כל היום ישבתי על התרגיל.
אך אחרי שלל נסיונות כושלים ומיליון כוסות קפה, סיימתי עם ה%$&# תרגיל וזה עובד!!!

_<

אפשר לקבל הזמנה לתרגול ? \ מתי הוא קורה?

היי,
אני עקוב/עקבי אחר הפרסומים כאן, במודעה בחלק העליון של המסך ובערוץ היוטיוב ולא תפספסי.
(מומלץ להירשם (subscribe) לערוץ היוטיוב על מנת שהוא ישלח לך הודעה לגבי הפרסומים)

איתמר

היי, גם אני מרגישה ממש לא בכיוון. ראיתי משאלות אחרות שאנשים כתבו קודים ארוכים מאוד שאפילו לא עלו על דעתי. כתוב במחברת להתייעץ עם מתרגלים. אם כך, אפשר לקבל עצות מהמתרגלים שיעזרו קצת להתקדם?
עזרה בתרגול היא אחלה אבל חשוב לי לקבל עזרה לפני כן כדי להיות יכולה להגיש את השאלה (וגם ללמוד כמובן).

קצת נתקעתי, איך אני יכול ליצור רשימה מקוננת מאינפוט, עם הדברים שלמדנו? האם אפשר להשתמש בלולאה?

היי ים. חג שמח!
מתי התרגול של איתמר יעלה ?

שלום .
יש לי קושי רב להתחיל את התרגיל של מפענח הצפנים.אשמח להכוונה ולעזרה.

היי,
יותר מאוחר היום.

איתמר

היי! אני אישית לא הבנתי משהו מסויים: אם המשתמש מכניס סיסמה 5011 למשל, אז תוכנה אומרת לו שרק ספרה אחת נכונה (1) למרות שיש פעמיים 1.
איך להתמודד עם זה?
תודה

מאמין שזה חלק מהתרגיל :slight_smile: נסי לחשוב על כמה דרכים שונות לפתור אותו.

טוב נתקעתי בתרגיל הזה כבר כמה ימים ואני ללא ספק מאחורה בחומר, מקווה שהתרגילים במחברות הבאות קלים יותר, אני מסתייג מלבקש עזרה בד"כ אבל כבר נאלץ בשלב הזה…
//צנזור פתרון//
זה בינתיים מה שיש לי, עוד לפני הקטע של לתת 3 ניסיונות, לא רואים במסך אבל הגדרתי correct_numbers למעלה כמספרים של הכספת.
זה לא עובד לי, זה מדפיס error כל פעם, כבר תיקנתי טעויות string ונקודתיים וכו’, אני לא מבין למה זה עדיין עושה שגיאה. אעריך כל עזרה במהרה, כדי שאוכל כבר להמשיך במחברות לפני תום המועד.

הפונקצית counting שלך לא יודעת מה זה correct_numbers
אם הגדרת בגוף הקוד ערך למשתנה הזה, אתה צריך לתת לפונקציה את הערך הזה כשאתה קורא לה, או במקרה שלך יותר נכון יהיה ליצור אותו בתוך הפונקציה, כי לא רואה שיש בו שימוש בחוץ.