שאלה מפענח הצפנים - מחברת 3

בשאלה הזו, כמו גם בתרגול של סכום המספרים - האם הידע שנלמד עד השלב הזה בקורס מספיק לצורך פתרון השאלות? או שאפשר / צריך להסתמך גם על ידע נוסף?

אסור להשתמש בידע נוסף.
כל מה שנלמד עד השלב של המחברת הזו מספיק.

@Yam אסור להשתמש בידע נוסף = אם הגשתי תרגילים שחרגו מהחומר הנלמד הם לא תופסים?

@yaromguy גם אני שאלתי את עצמי את השאלה הזאת, אפשר לחבור כוחות ולפתור את השאלות במסגרת החומר הנלמד כי נתקעתי :sweat_smile:

נכון. אין חוכמה בלהשתמש בעזרים שלא נמצאים בקורס כדי לפתור שאלות בסיסיות.
אני כנראה יכול לפתור את רוב התרגילים של 4 השבועות הראשונים ב־2 שורות. אין פה חוכמה מיוחדת, פייתון היא שפה מצוינת לקוד קצר.
המטרה שלנו בשבועות הקרובים היא להתאמן על חומר שלמדנו, לא לראות מה יכולת ה־Google שלכם או כמה הספקתם ללמוד בקורס אחר :slight_smile:

היי :slight_smile:
האם הניסיונות -הראשון השני והשלישי הם חלק מפונקציה אחת או שכל ניסיון זה פונקציה בפני עצמה?
כלומר - איך יותר חכם (/אפשרי) לפתור ?
תודה רבה

אני בהתחלה חשבתי לנסות לעשות את קאונטר הנסיונות כפונקציה, אבל מצאתי שזה (לי לפחות) קשה ומסורבל מדי, במיוחד מאחר ומדובר בשלושה ניסיונות בלבד. עדיף לעשות את זה כחלק מהתכנית עצמה. רמז שיכול לעזור מאוד מוסתר בתוך התקציר:

תקציר

הצלחתי לעשות את הקאונטר באמצעות סדרה של תנאי if ו elif, שדורגו אחד בתוך השני, כלומר עם אינדנטציה. נראה לי שזה אפשר לי לכתוב קוד קצר ויפה (אולי אני סתם עף על עצמי).

האם ניתן להריץ בתוך פונקציית def מספר של תנאים של if שאינם מכילים elif או else ?

תודה רבה ! :slight_smile: נראה לי כמעט פתרתי

אגב, אחרי שהגשתי דיברתי עם חבר כדי להבין קצת יותר טוב את התרגיל. מתברר שאפשר לעשות את החזרתיות של הקאונטר גם בפונקציה די פשוטה, אבל לי היה קשה להבין את זה אינטואיטיבית כי הידע שלי בפונקציות עדיין מוגבל. הסוד הוא בהבנה שפונקציה מחזירה ערך ברגע שתנאי מתקיים, אז אפשר להציב בתוכה את התנאים כך שיווצר לנו תנאי עצירה מתאים. אבל אין מה להיכנס לזה עכשיו, רק שווה לדעת שזה אפשרי. עדיף להתרכז בלפתור את זה כמו שאנחנו מבינים. אחר כך אפשר לחזור לזה ולשפר אם רוצים.