מחברת 2- מחשבון מס הכנסה

ישבתי אתמול על השאלה עד היום ב-3 לפנות בוקר ואני יכול לומר שמס הכנסה חייבים לי כסף :stuck_out_tongue_winking_eye:

חסרה הזחה - indentation
מתחת לכל if
וגם מספרים גדולים מ-1000 לא צריך לכתוב עם פסיקים

תודה הורדתי את הפסיקים וזה עובד

אחרי ששברתי את הראש על התרגיל הגעתי לפתרון אבל הוא נראה לי קצת מסורבל. הקוד עובד במדויק לכל סכום ועשיתי בדיקה גם מול מחשבון לפי הדוגמא בתרגיל. אני רוצה לשלוח למישהו/י שגם פתרו ולעשות השוואה וגם לאחד מהמדריכים שיראו ויתנו לי הערות.

שאלה.
יש לי קצת קושי בהבנה איך אני מנסח את התנאים.
נניח הצבתי תנאי שאומר שאם הרווחת 6310 אחוז המס הוא 10 . אבל אם הוא מתחת ל 6310 אין מס.
איך זה בדיוק עובד?

היי, יש לי גם שאלה לגבי זה … לפני שאני מעמיסה על המדריכים שלנו בתרגילים והערות.
כתבתי קוד ונראה שעובד, אבל לקח לי המון זמן להבין אם תהליך החשיבה המתמטית שלי נכון והסתמכתי מאוד על הדוגמה.
לא בא לי להעלות לכאן פתרון מלא כי אנשים עוד חושבים על התרגיל (אלא אם כן אפשרי להעלות לכאן פתרון מלא) אבל אשמח אם מישהו יוכל לתת לי איזו דרך להבין אם המחשבה שלי נכונה

והוא יצא ממש מסורבל וארוך …

תודה לכולם!

המס על המדרגות הוא קבוע. כלומר, לא צריך לחשב לכל שכר את כל מדרגות המס מההתחלה, אלא רק את המס על השכר עד למדרגה, ולזה לצרף את שאר המדרגות שהן: 631 ועוד 383.6 ועוד 1,096 ועוד 1,757.7 ועוד 7,640.5 ועוד 5,682. כך שכל שנותר הוא למצוא את ההפרש בין השכר למדרגה שלו, לחשב את האחוז המתאים, ולהוסיף לסכום שאר המדרגות שמתחתיו. אם מתחילים מהמס על השכר הכי גבוה, אפשר לרדת עד למדרגה הנמוכה וכל פעם לסכום עד לאותה מדרגה. מציאת המדרגה יכולה להיעשות עם if, כשכל elif מתייחס למדרגה הנמוכה הבאה.

פתרתי עכשיו את התרגיל ומרגיש לי שרוב הקודים שיש פה נכתבו בצורה מאוד מסורבלת ומאתגרת אשמח אם מישהו מהגל או עם יותר ניסיון יראה את הקוד שלי ויאמר אם זה בסדר. כי יצא לי קוד של 15 שורות בלבד. והוא עובד מצוין

הי @winifredpt
אמנם לא מהסגל, אבל אשמח לראות איך הצלחת לפתור רק ב-15 שורות!
מוכן לשלוח את הקוד שלי בתמורה :slight_smile:

מבקש לא לפרסם או לבקש פתרונות בפורום, ט’נקס

שלחתי לך. אשמח לראות את שלך.