מחברת 7- קיפיק הצב

היי(:
ניסיתי לפתור את השאלה וגם ניסו להסביר לי את הדרך לפתרון, אבל אני פשוט לא מצליחה להבין את ההיגיון מאחורי הנושא ולא מבינה מה בדיוק אני אמורה לכתוב בקוד.
עשיתי כמה פעמים בשיטות שונות ואני כל הזמן מקבלת שגיאה ולא מבינה מה אני עושה לא נכון.
אשמח לעזרה(:

היי,
היום הועלה תרגול בנושא. אני מאוד ממליץ לראות אותו, בחלק האחרון יש שאלה דומה העוסקת באותם נושאים של קיפיק הצב.
אם לאחר הצפייה בתרגול עדיין תתקשי, אני מזמין אותך לפנות שוב.
(לינק לתרגול נמצא ב-banner (מודעה) שבראש העמוד)
איתמר

אסתכל ואעדכן תודה רבה!

יש מצב שהפתרון הוא כמו בתרגול- רק שתי שורות?
חשבתי שצריך להגדיר כל פרמטר בנפרד, אני לא מצליחה להבין איך שורת הprint מכתיבה לי עוד שורת תנאי בקוד בלי שהגדרתי את אחד הטעמים כמשתנה. בתרגילים הקודמים ממה שהבנתי הprint פשוט מדפיס לי את הפלט.
אני חושבת שיצא לי נכון, אבל לא מבינה למה.

היי איתמר,

ראיתי את סרטון התירגול ואני מתקשה להבין פעולה קטנה בין האופרטורים.
לי הנושא הזה מאוד מזכיר תרגילי חשבון מורחבים של פתיחת סוגריים ופישוט התרגיל עם כיננוס של איברים דומים.

מדוע אם הגעתי לתוצאה של false or true , התוצאה תיהיה true כבחוקים שנכתבו ממש מעל כתוב הדדבר ההפוך? ממש בשורה האחרונה של התרגול במחברת 7 לפני קיפיק הצב אני מגיע לדילמה שהחישוב מתריע על TRUE כשאני משוכנע שצריך לצאת הפוך ואינני מבין למה :exploding_head:

שים לב ש-true or false == false or true == true. במחברות אמנם נכתב בטעות ההפך, אך כבר הפנו את תשומת הלב של הסגל לעניין.
באופן כללי and בודק האם שני צדי הביטוי נכונים ו-or בודק האם אחד משני צדי הביטוי, לא משנה מי מהם, נכון.

האם זה אומר שברגע שיש לי את האופרנד or, ברגע שצד אחד הוא true, כל הביטוי הוא כזה גם אם כל מה שנאמר לפניו הוא false? במקרה הזה
false or false or false or true?

אכן כן :slight_smile:
מה שכן, ממש לא נהוג לכתוב ביטוי כזה ללא סוגריים, כי ברגע שמשלבים כמה אופרטורים זה תלוי בסדר הקדימויות, ולכן למען הקריאות וכדי לא לטעות נהוג לשים סוגריים שמבהירים בדיוק מה הכוונה

המון תודה, הרגשתי שמשהו לא מסתדר לי ולא יכולתי לעבור הלאה עד שאבין מה קורה שם🙈

שלום
צפיתי בסרטון אך אשמח לעזרה בתרגיל :slight_smile: עדיין לא מצליח להכניס את זה לקוד .

יכול לשלוח לי הודעה פרטית, לחפש שאלות דומות בפורום, או לשאול את השאלה שלך בפורום ולתת לחברים שלך לקורס לנסות לעזור, מה שתבחר.

איתמר

גם אני אשמח לעזרה =)

היי, קצת באיחור למסיבה אבל משומה ממש לא מצליחה לגשת לתרגיל הזה. אפשר כיוון? מנסה להגדיר פרמטרים אבל לא מצליח לי
תודה