מי יוכל לעזור לי?

נראה שיש לנו צוות קשוב ומדהים, שבאמת באמת עושה מאמצים ללמד אותנו.
אבל אנחנו המחזור האינטרנטי הראשון, וכנראה חווים את חבלי הלידה ביחד.
לצערי אני לא מוצאת את עצמי בכלל בתוך המערכת הזאת. לא ידעתי אפילו שהתחיל הקורס, גם אחרי שהתחיל אני מרגישה שאני משוטטת בכל האתר בכל פעם כדי למצוא את מה שאני מחפשת, ולרוב גם לא מוצאת את זה בכלל.
אפילו כדי לכתוב את ההודעה הזאת, נאלצתי לפנות בפרטי בפייסבוק, מה שלא רציתי לעשות.
יש פה מישהו, מהמתרגלים או מהלומדים, שמרגיש שהוא מבין איך הכל פה עובד, ופנוי להסביר לי באופן פרטי ולסדר לי את העניינים?
תודה רבה :pray:t4:

אני אשמח לעזור לך.
את רוצה לרשום מה לא מצליח לך ?

ערב טוב @barsonbolian! זה לא כל כך מסובך, לאט לאט… :slightly_smiling_face:
דבר ראשון: את יכולה לראות סרטי הדרכה למה שצריך לעשות, כאן:

דבר שני: כל מה שאת צריכה לעשות זה להוריד את תוכנת אנקונדה מהאינטרנט, ובנוסף לזה להוריד את המחברות, תלחצי על כאן:

אחר כך את רק צריכה לפתוח את המחברות ולעבוד עליהם, הם מאד ברורים ומאד נהנתי לעבוד עליהם, הם מוסברים יפה. צריך עוד פרטים? איך לפתוח את המחברות?

הי, תודה רבה על ההסבר המפורט!
כבר ראיתי את כל הסרטונים, והורדתי את התוכנה. הבעיה שלי היא התמצאות בתוכנה עצמה ובאתר שאנחנו בו עכשיו.
נדמה לי כאילו נשלחתי למשימה בסנטרל פארק עם מפה של ספורטק הרצליה.
למרות הסרטון בנושא, לא הבנתי איך לתרגל, לפי איזה סדר (גיליתי אתמול שהקורס התחיל, אבל היו כבר כ12 מחברות תרגול. אני צריכה לעשות את כולן? באיזה סדר? אם לא את כולן, אז איזה כן? מה קורה כאן?), וממש לא הבנתי איך לעשות את שיעורי הבית ואיך להגיש אותם. מדגישה שראיתי את הסרטונים, כנראה כרגע אני צריכה הסבר שמלווה אותי

הצלחת לפתוח את המחברות על ידי ה jupyter notebook? יש 7 מחברות נחמדות ומוסברות יפה

הי אביעד, תודה רבה! :hugs:
תוכל להסביר לי בבקשה איך אתה מגיע לתרגולים, איך אתה מגיע לשיעורי הבית, ואיך אתה מגיש אותם?
ראיתי את הסרטונים, אבל הכל כל כך מבולבל ומבלבל אותי, אני חייבת שמישהו יעשה לי סדר

בחלון הראשי של הפורום יש לך מספר קישורים:

1. הוא הקישור לרשימת הסרטונים ביוטיוב שם את יכולה לעקוב אחרי החומר הנלמד.
    חשוב לעבור ולראות את כולם ולפי הסדר.
  2. בקישור השני יש לך את “המחברות של השבוע” - כרגע זה שבוע 1, ויש קובץ שבתוכו יש מספר “מחברות” שזה בעצם קבצי ההסבר (בתוכם יש גם את התרגילים)
    את הקובץ RAR הזה תורידי למקום במחשב שנוח לך, ותייצאו אותו החוצה ולתיקיה רגילה.
    אחרי שתתקיני את האנקודה (שבתוכה יש גם התקנה של יופיטר) תוכלי לפתוח את התקיה הזו שנקראת Week1 (לא הRAR אלא התקיה עצמה).
    איך פותחים ? בגדול את צריכה להיות בתוך התקיה שם תראי גם את הקבצים בתוכה להלן ה"מחברות"
    ובשורה למעלה (לא בחיפוש אלא איפה שיש את השם שם התיקיות) ללחוץ על זה ולרשום jupyter notebook
    זה יקח כמה שניות ויפתח לך את המערכת של jupyter. שם את תראי בעצם את אותם הקבצים שיש לך בתקיה על המחשב.
    לחיצה על שם כל שיעור (קובץ) יפתח לשונית חדשה בדפדפן עם הדף יופטר שלה והחומר והתרגילים השייכים אליה.
  3. בקישור השלישי יש לך את המערכת של הגשת התרגילים, אבל קודם תעשי את הדברים שאמרתי ותראי אם את מצליחה להיכנס אל המערכת יופיטר ולראות שם את כל הקבצים.

תגידי לי אם הצלחת להגיע ליופטר, ואם יהיו לך עוד שאלות אמשיך לעזור בשמחה :slight_smile:

שוב תודה על כל הפירוט!
בעצם הבנתי ועשיתי כבר ביום הראשון את כל מה שכתבת, ועכשיו אני חושבת שהצלחתי לזקק את הבעיה שלי:
אני במחברת התרגולים הראשונה. בהתחלה מוסבר מה זה הדפסה, ואז מה זה מחרוזת, ואז אפילו יש תרגול.
אז על שאלת התרגול “מה מחרוזת ומה לא?” עניתי, אבל הדרך לענות נראית לי מוזרה. פשוט לכתוב שם, בהמשך השורה, אם זו מחרוזת או לא? ועוד ככה, כשממש מתחת לזה יש את התשובות? נראה לי כאילו פספסתי פה משהו. ובכלל, זה לבדיקה? זה חלק ממה שהמתרגלים יצטרכו לבדוק אם עשיתי נכון? מוזר, שוב, התשובות ממש שם.
אבל אז גם מגיעה הבעיה הגדולה יותר.
מתחת לתרגול המוזר הזה, כתוב פתאום “חוברים למחברת”, עם הוראות שאני לא מבינה איפה ליישם. כשאני לוחצת על “חוברים למחברת” במערכת הגשת המחברות, אני יכולה רק להעלות קובץ לבדיקה.
איזה קובץ? איפה הייתי אמורה לפתור את זה? בג’ופיטר? באנקונדה? באתר? ואיך אני מגיעה לזה בתוך התוכנה הנכונה?
“שרה שרה שיר שמח” מעלה את אותן שאלות שמעלה “חוברים למחברת”, אבל אחריהם מגיע “נגמר הדיו” שגם זורק למשוואה המבלבלת הזאת בוקסה שאפשר לפתור בלי להזיז את העכבר בכלל, אבל מעלה את השאלה - איך מעלים את זה אחרי זה כקובץ במערכת הגשת המחברות?
בקיצור, נראה שעד החלק הזה הכל הלך לי חלק, אבל מפה זה פשוט לא ברור לי

היי @barsonbolian.

1. התרגול של “מה מחרוזת ומה לא?” זה רק בשביל עצמך ולא צריך להעלות את זה לבדיקה, ולכן יש את התשובות כדי שתראי אם את צדקת לעצמך.
  2. ב"חוברים למחברת", את אמורה לסמן תא וללחוץ על b במקלדת ואז יצא לך תא חדש ריק, שם את צריכה לכתוב קוד שידפיס סתם איזה משפט, על ידי שאת משתמשת בפקודת print ואז מחרוזת.
  3. “שרה שרה שיר שמח” זה גם רק תרגיל שאת צריכה להדפיס פזמון משיר כלשהוא.
  4. ממחברת 1 צריך להעלות לבדיקה לאתר, את תרגילים: חוברים למחברת, שרה שרה שיר שמח, ונגמר הדיו, את צריכה לכתוב בשורה הראשונה של הקוד # upload 1 מעל הקוד בשביל להעלות את התרגיל חוברים למחברת, בשביל תרגיל 2 צריך לכתוב בשורה הראשונה # upload 2 וכן הלאה. ואז את שומרת את זה על ידי לחיצה על Cntrl + Entr ואז את הולכת לאתר של העלאת התרגילים, ומעלה את כל הקובץ של המחברת, לתרגיל של חוברים למחברת, וזה יקבל את מה שפתרת.

אז ככה בגדול איפה שרשום ״לכתוב בצד״ זה יותר תרגילים בשביל עצמך. את אמורה להתסכל על הקוד לחשוב מה התשובה הנכונה (או לרשום אותה על דף) ואז לעמוד על השורת קוד (את תראי שהתא של הקוד נהיה ירוק) ואז תלחצי shift + enter וזה יריץ את הקוד של השורה/ות האלה ותראי אם צדקת.
טיפ: אם את לא רוצה לכתוב את יכולה לערוך את הקוד ולהוסיף בו הערה עלי ידי הסימון סולמית ואז לרשום ישירות בקוד מה שחשבת.

בנוגע לתרגילים האחרים בגדול את אמורה להוסיף מתחת להוראות התרגיל שורה חדשה.
(תעמדי על השורה כאשר היא מסומנת בכחול ואז תלחצי b) תתווסף לך שורה ובה תוכלי לכתוב את הקוד.
טיפ: את יכולה ללחוץ רק enter בתוך התא כשהו במצב עריכה (ירוק) ולעשות מספר שורות קוד את לא חייבת לכל שורה לעשות שורה חדשה על ידי b.

תרגילים שצריך לערוך קוד קיים, פשוט תערכי את השורות ותעשי shift+enter לראות אם זה רץ ללא שגיאות.

הנה תמונה של איך להעלות את התרגילים (התרגילים בכוונה לא נכונים כי ים אמר לא לגלות תשובות בפורום, אבל אני רק מראה איך לסמן אותם עם סולמית כדי להעלות לאתר של התרגילים.)

מעולה, זה עזר! תודה!

תודה רבה! עזרת לי (:
למה הכוונה שאם אני לא רוצה לכתוב, אז להוסיף לקוד סולמית ולכתוב את מה שחשבתי? לא הבנתי למה זה מתייחס.

תודה! בעצם רק המשפט האחרון שכתבת לא מובן לי.
עשיתי את התרגולים, שמרתי אותם על ידי הקלדת # upload ואז המספרים כמו שאמרת, ctrl+enter, הלכתי לאתר של העלאת התרגילים, ו… איפה הקובץ שאני צריכה להעלות לשם? איך אני יודעת שמשהו עלה בכלל? ולמה להעלות את כל המחברת לתרגיל של חוברים למחברת, אם במחברת הזאת יש גם את שרה שרה שיר שמח ואת נגמר הדיו?

הכוונה שאת יכולה לרשום לעצמך הערות בתוך הקוד עצמו על ידי #1
סתם אם בא לך זה לא חובה.