מנסה להבין איפה הסדר כאן

שלום לכולם ובמיוחד לכל מי שיצר את היוזמה הזו.

אני נורא מעריך את הרצון הטוב להעביר את הקורס וזה אחלה,
אבל אני חייב להגיד שהכל כאן מבולגן, אני לא מוצא את הידיים והרגליים - יש פה אנשים שהם נמצאים במחברות 2-5 (ואין לי מושג איך להגיע אליהן)
מרגיש שאין פה מנהל שיעשה פה סדר, ובמיוחד שכל הנושאים בפורום זרוקים, וצריך לעבור שירשור שירשור כדי להבין מה חדש ומה לא, והאם הגיבו על שירשורים אחרים.

מרגיש שצריך כאן פלטפורמת ניהול אחרת - להבין מה המטלות השבועיות, איפה עצרנו (כל משתתפי הקורס), ומה היעד לשבוע הקרוב, וכו’.

אם זה רק אני, אפשר למחוק את ההודעה הזו.
החוסר סדר מוריד לי את המוטיבציה להמשיך את הקורס כאן, והייתי שמח להבין אם כל העניין הזה הולך להתנהל ככה לאורך כל הקורס, או שזה משהו שמודעים אליו ומנסים לשפר אותו ?

סורי שזה נשמע מתלונן, אלו התחושות שלי, ושוב - מעריך נורא את היוזמה הזו.

תודה,
חגי

אני מרגיש גם ככה. לא ברור איזה אשכול כן חובה לקרוא ואילו אשכולות אלו סתם אשכולות שאנשים פתחו. לא כ"כ מסודר לי מה לקרוא לפני מה, מה היעדים השבוע, אילו תרגילים במחברת זה תרגילים בשבילי כדי להבין ואפשר לדלג אליהם אם אני מבין ואילו תרגילים נועדו כדי שהמורים ייתנו ציון.

אני גם לא הבנתי מה צריך לעשות לפני מה ואחרי ההוראות של מי לעקוב, מה הלו"ז של כל דבר.

אין מקום נוח לראות מתי ההרצאה הבאה, מה הקישור אליה, ומה התרגילים שנדרשנו לעשות. לא נאמר לנו לעשות את המחברות ואיך, ומצד שני מנהל הקורס מגיב לאנשים על שאלות ממחברת 7.
נשמח שבהרצאה הקרובה תעשו סדר בהכל.

היי כולם,
שמענו את הפידבק שלכם היטב.

פרסמתי פוסט בקטגוריית ״שבוע 1״ שאמור לענות על כל השאלות. הנה הפוסט.
משהו עדיין לא ברור? כתבו פה ולא רק שאענה, אלא גם אדאג להוסיף את התשובה לשם.

הכי חשוב - תמשיכו לתת לנו הערות! נדאג להשתפר מהן.

מה לגבי השיעור היום בערב? איפה הוא מתקיים? הוא יהיה בלייב?

השיעור לא יהיה בלייב, שאלה מצויינת שאוסיף לפוסט ההנחיות של שבוע 1.
הוידאו יפורסם בערוץ היוטיוב שלנו - אותו ערוץ שבו פורסמו הסרטונים הקודמים.
גם הקישור הישיר אליו יתווסף לפוסט ההנחיות לשבוע 1.

היי גיא.
תוכלו לעדכן בתפוצת המייל (כמדומני אנו מקבלים מיילים כאשר חברי סגל ההדרכה יוצרים נושא חדש?) כאשר עולים חומרים חדשים? לטעמי הנ"ל יקל מאוד, היות וכרגע אני נכנס כל כמה שעות לרענן את הפיד בכדי לראות אם יש עדכונים.
תודה :slight_smile:

מצטרפת לבקשה של עדכונים במייל. נכנסתי רק עכשיו למערכת (שומרת שבת) וקשה לי להבין עדיין מה עושים ומתי כל הרצאה מתקיימת.

אני גם מרגישה שיש בלאגן קצת, ואני עברתי כבר קורס פייתון בעבר…

מצד אחד, בפוסט “שבוע 1 - כל מה שאתם צריכים לדעת” רשמתם “חשוב לראות [את הסרטונים] לפני שפותרים את התרגילים [המחברות] כדי להבין את החומר”
אבל מהצד השני, הסרטון הזה הוא סיכום למחברות 1-2. אז מה אנחנו אמורים לעשות? לצפות לפני? לצפות אחרי? לחכות לסרטונים נוספים? האם הסרטון של “התקנת פייתון” הוא סרטון שאחריו יש לעשות מחברת? אנחנו כבר בשבת בערב, יש 7 מחברות לעשות וההגשה של השבוע זה ביום חמישי (זה כבר לא אפשרי לפרוס את זה למחברת ביום כמו שים מציע).

אני מציעה לעשות איזשהו “צ’קליסט” של מה אמורים לעשות. לדוגמא:

1. צפו בסרטון התקנת פייתון אנקונדה. כמו כן, הורידו את המחברות של שבוע 1
  2. פתרו את מחברת 1 (String and Output) ומחברת 2 (Arithmetics)
  3. צפו בסרטון סיכום מחברת 1 ומחברת 2
  4. פתרו את מחברת 3 (Types)
  5. צפו בסרטון X - בקרוב

והלאה
    (דיסקליימר: לא בטוחה שהצ’קליסט למעלה מלא, נכון ומכסה את הכל כי גם אני מבולבלת כבר)

ככה נוכל באמת לדעת שאנחנו עושים הכל בסדר שצריך ו -“בדיוק לפי ההוראות” וגם נוכל להכנס לאותו אשכול כדי להתעדכן במשימות החדשות.

אני מבינה שיש גם רצון של לתת לתלמידים “להסתבך” קצת כדי שיפתרו לבד וילמדו להתמודד, ולגמרי לגיטימי כשזה מגיע לתוכן השיעורים עצמם אבל ברמת הקורס זה ממש מבלבל ומתסכל.

אני מעריכה מאוד את היוזמה של הקורס ואחכה לראות את השבועות הבאים שאני בטוחה שעד אז הכל כבר יסתדר ויהיה מאורגן יותר. מקווה שההתחלה לא תשפיע על רמת ההשתתפות בקורס ורובנו נסיים אותו בהצלחה :slight_smile:

@guykeller

היי,
גם אני הרגשתי שיש בלאגן, רציתי לכתוב הערה קטנה ואפילו די טיפשית שעזרה לי.
בדף הראשי במקום לראות את המסך הראשי אני לוחצת על קטגוריות, זה נשמע טיפשי אבל זה כבר מסדר את המסך בצורה הרבה יותר ברורה, ולדעתי כדאי שזה יהיה הדיפולט.
כמובן שזה לא פותר הכל אבל לדעתי זה עוזר…

אמרנו שאנחנו מיישמים פידבקים מהר, לא? :slight_smile:
אחרי התייעצות זריזה עם הצוות קיבלנו את ההערה ושינינו את תצוגת ברירת המחדל כך שתחולק בין מסך הקטגוריות לבין מסך הנושאים האחרונים.
תודה!

בדיוק רציתי להעיר שהתצוגה החדשה לפיה המסך הראשון כולל את הקטגוריות הרבה יותר ברורה ונוחה, ואז נתקלתי בפוסט של Ganit @ והתשובה שלך@Yam.

תודה רבה!