אורטל קומבט קריאה ל revive

אז רשמתם שהקריאה ל revive צריכה לבוא מתוך attack.
כשאני מבצעת קריאה כזו:

Player.revive(player)
אז הוא מקפיץ לי error שחסר לי ארגומנט 1. חושבת שלא קוראת נכון למתודה, אבל לא מבינה מה נדרש לשנות? תודה

השורה שרשמת מזמנת את המטודה מתוך המחלקה עצמה ולא מתוך האובייקט של השחקן עצמו.

אז צריך להיכתב כ
player.revive(player)?
זה למשל משהו שלא הצלחתי להבין עד הסוף עניין הקריאה הנכונה

למה לא player.revive() ? בלי להעביר ארגומנטים.
הרי תמיד מתקבל ה-self במתודות במחלקה, ואתה מנסה לבצע פעולה על אובייקט של שחקן

גם נותן הערה:
revive() missing 1 required positional argument: ‘player’

אוקיי, הבנתי למה כי revive ציפה למשתנה. תוקן והובן. תודה רבה!!

אם אפשר שאלה נוספת -
attack מקבל רק את השחקן המותקף או גם את המתקיף?

האם צריך?
את הפעולה אתה מפעיל על אובייקט, מהו האובייקט הזה?

"אם הפעולה לא קיבלה מופע של שחקן אחר, היא מתקיפה את האויב האחרון שנוסף לרשימת nemeses של השחקן."
שחקן אחר = מותקף
השחקן = המתקיף
יש פה שניים שעושים עליהם פעולות, לא?

תמיד פעולה אתה עושה על אובייקט יחיד (במקרה שלנו מסוג Player), זה נכון שבפועל אתה מתכוון להשפיע על אובייקט אחר, אבל אתה לא “מפעיל” עליו את הפעולה

הפעלת פעולה הכוונה לעשות נקודה פעולה. וראינו בתחילת המחברת שהאובייקט שעליו אנחנו עושים נקודה פעולה מועבר אוטומטית בתור self.

אני חושב שאולי שווה לך לעבור שוב על המחברת זה יעזור לך לחדד דברים בראש במיוחד עכשיו אחרי שניסית להתמודד עם התרגיל.
השאלות האלה הן לא שאלות של הבנת הנקרא ולדעתי בגלל שהחומר הולך ומסתבך שווה לעשות איזה רפרוף נוסף :slight_smile:

רב תודות, הצלחתי ככל הנראה.
רק שאלה נוספת לגבי “מופע”- כשאני מדפיסה רק את self כלומר מופע המכיל פרמטרים על אובייקט מסויים, הוא מדפיס לי אותו אכן כמופע כלומר: main_ וכו.
האם יש דרך לראות את כל התכולה הזו בהדפסה? ניסיתי לצרף לו את dict אבל אז בהמשך לא ניתן לבצע עליו פעולות אם הוא הופך למלל

הכוונה עם קוים תחתונים, יצא בפוסט בבולד

לא לגמרי הבנתי את השאלה. האם הגדרת __. str __ ?

גם אם הגדרתי וגם אם השתמשתי רק בפעולה זה לא עובד

עדיין לא הבנתי. __ str__ תאפשר להדפיס ע"פ ההגדרה שלה ולא משפיע על שום דבר אחר שקורה לתכונות של המופע. כדי להשתמש בstr נקרא לה ע"י print (לא self.str)