ניהול גרסאות הפייתון על המחשב שלי ב-MacOS

אהלן, צריך עזרתכם הדחופה.

כרגע יש לי מספר גרסאות python שמותקנות לי על המחשב.
עד כה לא נתקלתי בבעיה, אך אני מנסה להבין איך לנהל את זה יותר נכון.
אלו הגרסאות שקיימות אצלי כרגע:

בגלל שהתקנתי את פייתון 3.8.4 באמצעות ה-installer באתר הרשמי, לדעתי זה השאיר לי כל מיני שאריות לא רלוונטיות.
הפייתון שהותקן מה-installer נמצא ב-Library/Frameworks/…
יש פייתון שהותקן ע״י homebrew, האחרון ברשימה.
גרסת פייתון שהותקנה עם anaconda.
הגרסאות שהגיעו עם אפל.

יש לכם הצעה כיצד לנהל את זה?

אמממ יכול להיות שהייתי מתעלם מזה ופשוט דבק באחת הגרסאות וכל פעם כשהייתי מתחיל פרויקט הייתי יוצר סביבה וירטואלית עם אחת מהן (אני לא חושב שזה מהווה בעיה חוץ מזה שזה יכול להציק בעיניים).

או שהייתי מסיר
How do I uninstall Python interpreter?

Windows

1. Navigate to Control Panel.
  2. Click “ Uninstall a program”, and a list of all the currently installed programs will display.
  3. Select the Python version that you want to uninstall , then click the “ Uninstall ” button above the list – this has to be done for every Python version installed on the system.

הייתי מסיר את ה־Interpreters הלא רצויים מ־VSCode.
תשאיר רק את /usr/bin/python3, נראה לי שהוא השימושי מביניהם (יש מצב שהוא אפילו symlink לזה שנמצא מתחתיו).
הייתי מסיר לגמרי את זה שב־/Library/Frameworks/....
זהירות לא להסיר לחלוטין את פייתון 2, הרבה פעמים מערכות הפעלה מגיעות עם כלים שתלויים בו ואז הכל קורס כשמסירים אותו :stuck_out_tongue: (אני? הרסתי לעצמי כמה עשרות מכונות? מה פתאום :roll_eyes:)

תודה רבה לכולכם!
אני אלך עם מה שאמרת ים, ואנסה להיפטר קודם מהכפל גרסאות של פייתון 3.8.4. מקווה לא לעשות שטויות :stuck_out_tongue_winking_eye:
תודה!

אני לא בטוח שזה באמת כפל גרסאות זה יכול להיות “לינק מדומה” שנראה לvscode כמו גירסה.
אני על לינוקס וזה אמור להיות דומה וכך זה בלינוקס.
ממליץ לך לא לנגוע בכלום ופשוט לעבוד עם סביבות וירטואליות.

תראה כאן למשל - חיפשתי את python3 בספריה /usr/bin ולמעשה זה רק לינק ולא גירסה נוספת.