Leveraging Simple Dictionaries - מצב התחלתי ומקבל

היי,
רציתי לשאול אם יכולים להיות כמה מצבים התחלתיים? וכמה מצבים מקבלים?
או שבפתרון שלנו אנו מניחים שיש רק מצב התחלתי אחד ומצב מקבל אחד?

תודה :orange_heart: :heart: :yellow_heart:

מצב התחלתי אחד וכמה מצבים מקבלים.

שורה אחריה תמיד תופיע המילה Start:, ואחריה המצב ההתחלתי של המכונה.
שורה אחריה תמיד תופיע המילה Accepting:, ואחריה כל המצבים שמוגדרים כמצבים מקבלים במכונת המצבים, מופרדים בפסיק.

ממה שאני מבין יש מצב התחלתי אחד, הוא יכול להתחבר לעצמו עם מספר אופציות אבל הכניסה היא רק ממנו.

תודה (: אכן פיספסתי…

בעיקרון אני מניח שהתבנית שהם נתנו לנו היא נכונה תמיד. זאת אומרת, שלמשל השורה Transitions: תמיד תהיה בשורה מספר 5. האם נכון לעשות ככה?

להרחבה בנושא:

בכל מקרה אוטומט סופי דטרמיניסטי חייב להתחיל ממצב אחד, ויכול להיות כמה מצבים מקבלים (תוצאות מתקבלות)

אפשר להניח שהקובץ ייראה בדיוק במבנה הזה (ולא נגיד " :States" במקום “:States”)?

בבעייה Leveraging Simple Dictionaries בדוגמה של הקלט השלישי נרשם: False. לא ברור לי מתי רושמים False ומתי רושמים True. אם ההחלטה היא לפי המצב הסופי אז יש פה שגיאה כי סיימנו במצב “מקבל” ולמרות זאת התשובה היא False

ים אפשר עזרה ? :pray:

פתח אשכול עם השאלה וינסו לעזור

זו שאלה נקודתית ביחס לקוד, אצטרך לחשוף קוד…

תחשוף את החלק הרלוונטי כל עוד הוא לא פותר את התרגיל.
אם זו בעיה פשוט פרסם במילים מה הבעיה, רוב הפעמים זה לגמרי מספיק.
כרגע בלחץ זמן ולא יכול לעזור פרטנית

אני יוצר לולאת while שקוראת את הקובץ שורה שורה, ומוסיפה ערכים למילון בהתאם לשורה. תנאי העצירה של הלולאה הוא שהיא תיעצר ברגע שהיא מגיעה לשורה של “n\”. משום מה זה מוסיף למילון ערך של מחרוזת ריקה, ואני לא מבין למה.

יש סיכוי שיש שורה ריקה בסוף הקובץ או משהו. מקסימום תמחק אותה ידנית, זה לא אמור להטריד

היא נמצאת באמצע הקובץ, זה ממש מוזר

למה מוזר? הגיוני מאוד. עקוב אחרי הקוד ב־pythontutor

זו היתה טעות שלי, בסוף שיניתי את הקוד והוא פועל מצוין.
בכל מקרה, רציתי לומר שזה בפער התרגיל הכי כיף שעשיתי עד עכשיו. תודה רבה לך ולכל הצוות !! :smile:

שתי שאלות:

1. מבחינת התרגיל, לא משנה באיזה נקודה באלגוריתם אני נמצא, הפריט האחרון בקלט הוא מה שייקבע אם סיימנו במצב מקבל או לא (שקובע אם המצב תקין או לא). ככה שמבקרה זה אני לא רואה סיבה לעקוב אחרי התהליך, אלא לקבוע אם הקלט תקין או לא אך ורק לפי פיסת הקלט האחרונה. האם זה בסדר מכיוון שלתרגיל הספיציפי הזה זה יכול לעבוד? או שעלי בכל מקרה לרשום את הקוד כאילו שזה לא כך בהכרח?

2. רשום שאני אמור לקבל קובץ, אבל אני לא רואה שום קובץ מתאים. האם בהקשר לתרגיל זה מצופה שהקובץ יהיה בסהכ קלט שנקבל? אם לא אז אשמח שמישהו יעזור לי להבין מאיפה אני מביא קובץ לעיבוד.

תודה

1. זה לא תמיד ככה, צריך לעשות את המקרה הכללי.
  2. אכן אין קובץ מצורף, אתה יכול ליצור אחד לפי הדוגמאות שנמצאות במחברת.