מאמר שלדעתי חובה קריאה, שימוש בחיפוש בגוגל ללא צורך בAPI key

לאלו שעברו את שבוע 6 ומעוניינים לקבל עוד כלי לסט כלים שלהם אני ממליץ לעבור על הקוד שמובא באתר הבא:

מאמר קצר שמובא בשפה פשוטה מסביר כיצד בעזרת כמה שורות קוד ניתן לבצע חיפוש בגוגל ולשלוף משם את הלינקים שיכולים לשמש אתכם, משם עם ניתוח של html ואתם יכולים להיות על גג העולם. כל הטוב הזה ללא צורך ב API key, כך שאין לכם הגבלה במספר החיפושים.

יפה!
כדאי לשים לב שמדובר על משהו שנגד ה־ToS של גוגל, ולכן כדאי להסתכל על המאמר כהמלצה ללמידה ולא ליישום.
אפשר לראות פה שגוגל לא כ״כ מחבבים שעושים להם scraping :slight_smile:

שלום רב ים, יש אפשרות שמעט תרחיב למה התכוונת שלהיזהר לא ליישם את העניין? פשוט מחיפוש באינטרנט ראיתי שפעולה זו היא לא עבירה על החוק אלא על התנאים של גוגל, ואם לא מבצעים יותר מדי בקשות לא יחסמו לך זמנית את הIP. לכן אשמח אם תוכל להוסיף אספקטים שאולי לא ציינתי.

דבר נוסף אם אכן כלי זה לא מומלץ ממש אשמח לעצתך באיזה עניין.
עשיתי את התרגיל ‘מעה מאלות’ (שיניתי את המילים כדי שמי שיחפש את התרגיל לא יקפוץ לו בחיפוש :sweat_smile:) בעזרת שיטה זו כדי שאם ארצה להציג תרגיל זה בתיק העבודות אדם שלישי יוכל להריץ אותו ללא בעיה. ברגע שהייתי משתמש בשיטה שהייתה דורשת מפתח API זה היה הופך את התרגיל ללא רלוונטי, נראה לי שבשביל אותו HR זה יהיה יותר מדי מאמץ להשיג מפתח רק כדי להריץ קוד. האם החשש שלי מוצדק ואיך ניתן לעקוף בעיה זו.

דבר נוסף שקשור לשאלה הקודמת שלא ראיתי שזכה לאשכול, אילו תרגילים ברמה לדעתך נכון לשים בתיק עבודות? פשוט אין לי באמת איזשהו מקור השוואה שאוכל להסיק ממנו מה נחשב כתרגיל ברמה שיכול להקנות לי נקודות אצל המגייס.

ואם כבר קראת עד לכאן אשאל ברשותך בשביל חבריי לספסל הלימודים שהיו שמחים לקבל גישה לאתר האם לדעתך זה יתאפשר?
שוב תודה מעריך מאוד את כל העזרה

כדאי להיזהר מלתת אמירות משפטיות בסגנון, יש פסיקות שונות בכל מדינה ואלו מקרים מורכבים מאוד משפטית (שאני בטוח לא מוסמך לדון בהם :)).
גם אם זה כן חוקי ו״רק״ עובר על ה־ToS של גוגל, אני אישית מעדיף לא לעשות דברים בניגוד למדיניות של שירותים שאני משתמש בהם, ובמיוחד משתדל שלא להתעסק עם גוגל :slight_smile:
צריך לזכור שיש פה גם צד שלישי: בתהליך אתה גם משתמש בתוכן מאתרים שאתה לא בטוח מה הרישיון שתחתיו הם פרסמו את התוכן, ואתה לא יכול פשוט להעתיק את הטקסט שלהם ולהשתמש בו כרצונך.

על שאלות נוספות אשמח שתפתח אשכול חדש כדי שאוכל להתייחס אליהם בנפרד ויהיה לאחרים קל לחפש אותם בעתיד.
בהצלחה!