פוסט תרגול ama חדש!

היי כולם,
בהמשך לתרגול ה-ask me anything הראשון, שהיה הצלחה גדולה, נעשה גם השבוע תרגול דומה.
בבקשה לשאול פה את כל השאלות שלכם, כל מה שלא ברור והנושאים שהייתם רוצים שניגע בהם.

שינוי פורמט קטן מהפעם הקודמת:

1. על כל השאלות שיישאלו עד להקלטת התרגול (יום שני בערב) ונוגעות לחומר התרגול נשתדל לענות כבר בתרגול עצמו, ולאחר מכן נמחק אותן במידה ונרגיש שענינו.
    אם השאלה עדיין לא ברורה לאחר פרסום התרגול אנו מבקשים שתעלו אותה שוב, ותציינו בפרט מה לא היה ברור בתרגול.
    כמובן לא מבטיחים שניגע בכולן, נשתדל ואת אלו שלא יקבלו מענה לא נמחק.

2. על כל שאלה שתישאל לאחר הקלטת התרגול נשתדל לענות בתרגול AMA שיפורסם בסוף השבוע, כאשר הקדימות תיקבע לפי מספר הלייקים לכל שאלה.

נ.ב. יש לכם פידבק לגבי התרגולים? נשמח לשמוע, בצורה מכובדת כמובן, מה אתם חושבים ומה עוזר לכם יותר ופחות.

תודה!

ההגיון של סלייסים עדיין לא לגמרי ברור לי. אחד הדברים שהכי בלבלו אותי היו הניסוח במחברת של הדוגמה שמאפשרת להפוך רשימה שהאורך שלה לאו דווקא ידוע לנו. לא הצלחתי להבין למה הניסוח הזה של הסלייסינג מתייחס דווקא לקצוות של הרשימה (כי בדרך כלל זה 0 ו 1- ונראה שכאן יש איזה הגיון אחר
כאילו ה"התעלמות" שלכאורה מחליפה את ה 0 עובדת לשני הצדדים?). אני חושב שהסבר מקיף יותר לגבי ההגיון של סלייסינג והניסוחים הנדרשים יכול לעזור מאוד.

אני אשמח לתרגול על מחברת 5 כל עניין ה- Mutable מתי הכתובת זהה ומתי לא.
תודה רבה יא אלופים (-:

קודם כל, המון תודה !
אני אשמח לתרגול על קבצים, קראתי את כל ההסברים במחברת וגם ראיתי סרטוני הסבר ומשום מה הנושא עדיין לא ברור לי עד הסוף ואני לא ככ יודעת איך לגשת לתרגילים.

חייב על ה’איקס עיגול’ זה קשוח!!!
תודה רבה!

דווקא בעקבות התרגיל השבוע (פוקימונים) הלכתי וקראתי שוב את כל החומר של רשימות. רציתי לדעת איך מחברים שתי רשימות שונות לרשימה אחת שבה כל אבר הוא בעצם אחת מהרשימות שחיברנו.
כלומר איך הופכים
[1,2,3] and [4,5,6]
to [[1,2,3] , [4,5,6] ]

בתרגול רשימות יש דוגמה לזה, אבל לא מראים איך עושים את זה בפועל.

תודה!

אם יש אפשרות לתת דוגמה טובה לתרגיל של לולאה בתוך לולאה, ואיך כדאי/מומלץ לגשת לתרגילים כאלה.

על כל החומר שבמחברת 2 והחיתוכים

אני הייתי שמח להסבר על פונקציית הגיבוב ואיך היא עובדת

יש פונקציה של פייתון שעל כל אות נותנת מספר ופונקצית הגיבוב עוברת על כל האותיות ומחברת את המספרים

היא עושה מעבר היא עובדת עם המודולים והייתי שמח להסבר קצת על הלוגיקה מאחורי הרעיון של זה.
ממה שאני מוצא באינטרנט מדברים בעיקר על השימוש בזה בטבלאות אבל לא מסבירים את הלוגיקות
של ההצפנה עצמה

ברשימות באופן כללי: לא משנה איזו רשימה יש לך תמיד המיקום של האיבר הראשון משמאל לימין הוא אפס והמקום של האיבר הראשון מימין הוא מינוס אחד, תמיד.
בקוד הזה: [1-::] אתה בעצם אומר לפייתון שיציג לך את הרשימה הנתונה מתחילתה ועד סופה מצד ימין לצד שמאל, קפיצות של מינוס 1 הן קפיצות של איבר אחד והמינוס מייצג את הכיוון של מצד ימין.
קפיצה “רגילה” היא משמאל לימין.

@guykeller
אני כרגע במחברת 3.

אשמח לחידוד מחברת 2, סלייסים - להתייחס לשאלה מסר סודי ביותר ושאלה The very best.
אשמח גם לתייחסות באותה מחברת על שימוש ויישום ברשימות - שרשור רשימות, הפיכת רשימה למחרוזות ולהפך, ביצוע פעולות פיינד ואינדקס על רשימות - האם אפשרי או לא ואיך?
ראיתי את הסרטון על רשימות ועדיין הנושא לא הכי ברור לי.

האם השימוש באתר התיעוד הוא רק ע"י חיפוש? האם ניתן להשתמש בתוצאות שלו לכל שאלה גם אם הן לא הוזכרו מפורשות במחברות?
היו מקרים בהותר להשתמש בפעולה מסוימת שלא נלמדה במחברת אבל הוסבר על כך בפורום. לא פשוט לדעת ולמצוא את הפוסט המתאים אם לא מגיעים לזה בשיחה פרטית בינינו. כשעולה נושא כזה אפשר לשלוח על כך הודעה למייל עם קישור לאותו נושא?

אשמח להרחבה כשמחברים בין סלייסים לבין שימוש בלולאה while, בעקבות תרגיל 43.

היי, תודה לכם על הזמן איכות עם החומר וההנגשה.
במחברת 3 השבוע, על העניין של שמירת קובץ חדש שאינו קיים קודם- לא הייתה התייחסות במחברת בקטע של המידע ונתקלתי בו לראשונה בתרגול.
אחרי שוטטות ברשת הצלחתי לעשות, אך אשמח להסבר נוסף.
גם העניין של הקידודים, למה ומתי צריך להתייחס לזה כשמתעסקים עם קבצים.
דבר נוסף, האם אפשר לעשות מיון לתתי רשימות עפ"י אחד מהאברים שבתתי רשימות?

היי,
הקורס מעולה והתרגול מצויין! אתם צוות של אלופים, מרגישים את כל ההשקעה שלכם! תודה, זה לא מובן מאליו.
לגבי התרגול הבא, אשמח לקבל הסבר ודוגמא על לולאה מקוננת.
תודה,
קרן חסיד.

היי , קודם כל אני רוצה לומר תודה רבה !! אתם תותחים רואים שבאמת אכפת לכם .
דבר שני , אני ממש הסתבכתי עם כל נושא הקבצים , וגם עם רשימות , לדוגמא בחירת ערך של רשימה מתוך רשימה, יצירת רשימה ע"י split , לפעמים אני עושה את הפקודה בשביל ליצור רשימה , ואז אני עושה לולאה עם פקודה split דומה כדי ליצור רשימה בתוך רשימה , אך אני עדיין נתקלת בבעיות כי כאשר אני קוראת לערך מסויים זה מביא לי את האות הרלוונטית בתוך המחרוזת , ולא לדוגמא את ערך הרשימה הפנימי ( מקווה שהצלחתי להסביר)
אשמח ממש אם תוכלו לעשות על הנושאים האלה קצת יותר הסברים .
תודה רבה ⁦☺️⁩

תרגול בfiles יתקבל ממש בברכה :pray:

היי!
אנחנו יודעים ממש טוב איך להפוך מחרוזת לרשימה. הבעיה היא הפעולה ההפוכה - איך הופכים רשימה למחרוזת בצורה פשוטה או “לא עלינו” רשימה של רשימות למחרוזת עם הפרדה קבועה בין הרשימות הפנימיות (נניח תו פסיק או שורה חדשה). למי שנקט בדרך הזו בתקווה מארחת זה השלב האחרון לפני הכתיבה לקובץ החדש