פוסט תרגול ama חדש!

לגבי זה:

יש לך מתודה בשם join שניתן להפעיל על מחרוזת שאת בוחרת בה כמפרידה בין איברי הרשימה, שעושה בדיוק את זה. יש פירוט עליה במחברת 5 של שבוע 2.

אני עשיתי בתרגיל 43 בלי לולאה בכלל אבל אין הבדל בין שימוש בסלייס בלולאה לבין שימוש רגיל.
אתה יכו להשתמש בסייס גם בחלק הבודק של הלולאה כמו :3 == [while a[:-1

אני דיי תקוע במחברת 3 Files (קבצים).

אשמח הסבר מפורת וברור על הנושא, ניסיתי לעבור על המחבר היום 3 פעמים ואני לא מבינה איך זה פועל בדיוק. :frowning:

תודה מראש

אהלן, חייב להודות קודם כל לכל סגל הקורס על איכותו הגבוהה של הקורס ועל ההתנדבות הרבה.
אם זה אפשרי, אשמח שהתרגול יעסוק בין היתר הכל הנושא של קבצים ויבהיר לחלוטין את הנושא.
תודה רבה!

כן, אבל כשעושים את זה לרשימה של רשימות זה בעייתי (לי לפחות לא הצליח).
בנוסף, כשמפצלים מחרוזת לרשימה אפשר לעשות את זה לפי תו. כשמחברים עם join אי אפשר להוסיף תווים בין האיברים אז יוצאת שורה אחת ארוכה. לי לפחות זה היה מסובך ולכן הייתי שמחה שיתרגלו :slight_smile:

אממ דווקא כן אפשר, וזה מופיע במחברת הרלבנטית :slight_smile:

הייתי שמחה לדעת יותר לעומק מה ההבדל במצבים ל w ו a כאשר קוראים לקובץ וממה להיזהר בנושא הזה, איפה יש התבלבלויות נפוצות.

כמו כן האם יש מצבים בהם אנחנו לא כותבים a w or r כאשר פותחים קובץ, ואם כן אז מה הדיפולט

שלום רב,
הייתי שמח לחיזוק בעניין הקבצים פתיחה וסגירה וכ’ו,
וכן התרגילים בסיכום כמו הבנק 2.0, וכן האיקס עיגול

תודה רבה

שאלה בנושא הקצאת תאים למשתנים בתוכנית:
אם עשינו השמה למשתנה immutable למשתנה אחר בתחילת התוכנית ולאורך התוכנית לא השתמשנו בו כלל אז הוא ממשיך לתפוס מקום בזיכרון המחשב עד לסיום התוכנית למרות שהוא מיותר?

יש שני נושאים שפחות הבנתי ואני אשמח אם יוסברו בתרגול:

1. with (מהמחברת קבצים) - לא הבנתי אם הפעולה רלוונטית רק לקבצים או לעוד דברים.
  2. mutability- הלכתי לאיבוד בחלק במחברת שהיה תחת הכותרת “פרמטרים של פונקציה”.
    תודה!

אשמח על תרגול של עניין פתיחת הקבצים לקריאה / כתיבה / ושמירה במקום חדש ולא דריסה כמו שקורה הרבה.

שלום לכולם,
פרסמנו היום תרגול קבצים לולאות mutability - אני בטוח שחלק מהשאלות שלכם ייענו שם, אני מבקש מכל מי ששאל כאן להציץ ולראות אם השאלה שלו נענתה בצורה שמספקת אותו, ואם כן אז להסיר את ההודעה.
לגבי השאר אנחנו נתייחס בתרגול.

אשמח להבהרה בנוגע לכמה חשוב להקפיד בנקודה זו על יעילות של הקוד?
אנחנו כל מחברת לומדים משהו חדש שמתווסף לאוסף הכלים, חלק מסייעים להיות יותר יעילים אך חלקם מרגישים לי “פחות אינטואיטיביים” - אני משתדלת להשתמש בכל תרגיל שניתן בפעולות שנלמדו באותה המחברת אך לפעמים לא ברור לי מה נחשב יעיל יותר/ נכון יותר

מצטרפת מאוד לשאלה.
הרבה פעמים אני מצליחה שאלה, אבל יוצאת בהרגשה שבטוח הקוד שלי הרבה יותר ארוך ומסורבל מהקוד האופטימלי. אולי זאת שאלה כללית מידי, אבל איך אתם מנסים לייעל את הקוד שלכם?

חובה!!
יעזור מאוד, אחד התרגילים המורכבים שפגשנו/
במידה שהתגובה לאתיקבל מספיק לייקים ובלי קשר, אם זה אפשרי אני מאמין שהסבר ייעודי ומפורט על התרגיל הזה יעזור להרבה מאיתנו

כאשר יש לי if אחרי לולאה, אני מוצאת שהוא יחזור לתוך הלולאה לאחר קיום ה-if. בדקתי ואני בטוחה שההזחה של ה if היא באותה רמה של הלולאה ולא בתוכה, אז למה הוא חוזר “אחורה”?

מחזקת ומוסיפה שכל עניין הקידודים השונים, לא הבנתי איך זה מתחבר לאותיות r, w האם זה במקומם? בנוסף?

היי הייתי שמח להרחבה על קבצים כל האופציות השונות.
בנוסף רשימות, כל הדרכים והאופציות בעיקר של רשימה של רשימות. מה הדרך הכי יעילה לעשות כל דבר כמו ירידה של שורה, איחוד כל הרשימות למחרוזת אחד וכדו’
(אם עברתם על זה כבר מתנצל, מתכנן לנצל את זה שמחר המחברות יוצאות בערב לעבור על סרטונים שפספסתי)

תודה על ההשקעה!

אהלן - ממש צריכה חיזוק בלהבין כמו שצריך מה זה return ומה ההבדל שלו מ-print. איך עוד אפשר להשתמש בו וכו’.
ניסיתי לראות סרטונים אבל זה קונספט שממש קשה לי להבין ולתפוס (או לתפוש!?)
תודה רבה!

@itamaraviv @guykeller
בנוסף, האם אפשר לפתוח קובץ עם פקודת with
במצב של קריאה ובהמשך הקוד לבצע כתיבה?
האם אפשר לפתוח קובץ באופן הנ"ל במצב כתיבה ובתחילת הקוד לבצע קריאה? ובהמשך הוספה - append?
באופן כללי האם אפשר לעשות שילוב בין הפונ’ השונות על קבצים בעזרת פתיחת קובץ ב- with
כלומר עוד לפני שהקובץ נסגר?