תוכנית המשך: שבועות 9–16

מקבל, רק שים לב שאני מקבל גם פידבקים הפוכים :slight_smile:

נותנת פידבק הפוך :upside_down_face:
בעיניי אלה התרגילים היותר כיפיים

לכן אמרתי שזה משהו אישי שלי :slight_smile:
לרגע לא התיימרתי לייצג אנשים אחרים (אבל כן אציין שהעבודה שמשחקים טקסטואלים הם אחוז מינורי ממשחקים שקיימים בעולם, כנראה שאני לא בדעת המיעוט :stuck_out_tongue:)

לממש כאלו זו חוויה שונה מלשחק כאלו שמישהו אחר מימש :yum:

רוצה לסכם את הנקודה שלי, זה קורס ראשון שלי, ועוד בטח במסגרת כזאת שהיא לא לחלוטין ברורה וחוץ מפוסטים (וכמה סרטונים ביוטיוב) אנחנו לא באמת מכירים את כל המשתתפים בקורס ואת הגישה / אופי של כל אחד.
מכל חיפוש באינטרנט אני מבין יותר את האופי של הקורס ושל העבודה כמתכנת, ועד כמה חיפוש עצמאי יש בתחום שכזה.
אולי לקורסים עתידיים אפשר להבהיר קצת יותר שזה חלק גדול מהקורס, כי ככל שאני חושב על זה יותר אני מבין שאם היו “מלמדים” אותנו איך לחפש, לא היינו יודעים איך לחפש.
אין פה שבלונה של תחפש בדרך X או Y ותצליח למצוא, החוקיות היחידה שמצאתי עד כה היא לרשום python בתחילת החיפוש.
כן הייתי ממליץ לעתיד אולי להבהיר את זה יותר בתחילת הקורס שזה הולך להיות חלק גדול מהקורס, במיוחד אם הקורס ישאר במתכונת המקוונת.

יכול להיות שהמסר הזה כבר הועבר ואני לא זוכר, בכל זאת הקורס כבר נמשך לא מעט זמן, אבל אם זה המקרה יכול להיות שהוא לא היה מספיק ברור.

שוב מוסר תודה רבה על כל ההשקעה בקורס, בין אם מהסגל ובין אם מהמשתתפים ששרדו עד כה, אני חושב שהוכחנו שאם משקיעים זה אפשרי, עכשיו רק נשאר לסיים.

ים הסביר בעבר איך לחפש בגוגל - שזה דווקא כן משהו שאפשר להסביר את העיקרון הבסיסי אבל משם זה דורש רק תרגול והרבה. לנוחיותך הצילו! גוגל זה מפחיד

תענוג לקרוא את מה שהולך להיות בהמשך!
לצערי גם אני כבר קורא פאסיבי וללא הגשות תרגילים. אבל מנסה לשלב את הכל ביחד.

תודה רבה רבה לכל הסגל!

צודק לחלוטין. אחד נוראי והשני סיוט :rofl:

אני חושב שצריך להגיד את האמת , למרות שאולי חלק מהצוות לא יאהב אותה - זה לא קורס למתחילים.
אומנם מלמדים הכל מ0 , אבל הקצב מהיר , הדרישות “מלחיצות”.
הקורס הזה הוא יותר מקורס פייתון , הוא קורס שגם מאתגר אותך וזורק אותך למיים.
מעולם לא עבדתי בתעשיה , אבל ברור לי שכשבתעשיה יבקשו ממך איזשהו אתגר אף אחד לא יגיד לך באיזו חבילה להשתמש ותצטרך למצוא לבד. אז מכינים אותך למצבי אמת.
אז עבורי הקורס הזה מושלם - כי למדתי מעט פייתון , אבל לא היה לי משהו שיאתגר אותי ברמה הזו. אני מעריך שכך גם רוב מי ששרדו כאן , למדו קורסים בסיסיים בתכנות ונתקעו שם.
(אני חושב שכדאי בפעם הבאה לצוות להגיד בצורה הכי מפורשת - שזה קורס ברמה גבוהה, מיועד לאנשים עם רקע בסיסי בתכנות או לאנשים שיכולים להשקיע זמן רב. כך יחסכו הרבה אכזבות ותלונות).
מצד שני אני מציע לך לא לוותר - כי יש טונות של קורסי פייתון ביודמי ובמקומות אחרים , אבל קורסים שיאתגרו אותך בצורה כזו אין הרבה אם בכלל ! אז קבל את האתגרים בברכה , כולל האתגר של חיפוש חבילות. זה מה שיסייע לך לקפוץ מעל הרמה של “תכנות בסיסי” לתכנות מקצועי.

באמת לא אוהב :slight_smile: אתה חוזר על המנטרה הזו והיא פשוט לא נכונה.
זה כן קורס למתחילים, ויעידו על זה עשרות הנשים שעברו אותו, ומאות החניכים שעברו אותו במסגרת צבאית משויפת פחות.

הוא כן דורש תושייה, והוא כן דורש יכולת אנליטית, והוא כן דורש אינטיליגנציה.
האם זו הייתה טעות לפתוח אותו בלי סינון קפדני, כמו שבדרך כלל אני עושה? יש מצב, אעשה חושבים כשאסיים את המסלול.

סיימו תחתי מאות אנשים שלא ידעו לפני־כן תכנות בהצלחה, חלקם היום בתעשייה.
אתה יכול להגיד שהקורס הוא קורס קשה (זה נכון), שהוא מצריך המון השקעה (זה גם נכון) ושהוא לא מתאים לכל אחד (מאוד נכון).
אבל זה קורס למתחילים, העבר מוכיח, התעשייה מוכיחה והחניכים שלי לשעבר שיעידו בפנייך שעברו את המסלול מוכיחים.
חבל לחזור על הטעות הזו שוב ושוב ולהניא אנשים שנמצאים פה בלי לדעת תכנות לפני.

יש לי כבוד עצום כלפיך וכלפי מה שאתה עושה.
ואני פשוט שם את עצמי במקום של המתחיל - אם הייתי מתחיל , לא הייתי עומד בזה.
אבל אם רוצים לדעת את האמת בוא נבדוק נתונים וננתח אותם !
מתוך ה200 ששרדו , אפשר לעשות סקר - כמה עברו קורס בסיסי בתכנות , או בגרות במחשבים וכדומה.
כך גם מאלו שאין להם רקע , כמה עובדים במשרה מלאה וכו’.
יתכן מאוד שאני טועה , אבל לטובת הצגה נכונה של הקורס אני חושב שזה שווה בדיקה.

זו לא צורה לבצע סקר, חסרים לך המון נתונים:

1. מה אחוז האנשים שהתפנה להם זמן בקורונה ואחרת לא היו לוקחים את הקורס?
  2. עד כמה עצם העובדה שהיה סגר וקורונה גרם לאנשים להצטרף, ואיך זה השפיע על שיעור הפרישה?
  3. מה אחוז האנשים שסיימו בגרות במחשבים/עשו קורס תכנות כללי בתעשייה? חייבים להשוות כדי שהנתון יהיה בעל משמעות
  4. עד כמה בגרות במחשבים באמת משפיעה על ההצלחה בקורסים כאלו? האם מישהו כמו חבר שיש לי, בגילאי ה־50, שהנגיעה האחרונה שלו למחשבים הייתה בגרות בגיל 18 ב־BASIC נחשבת?
  5. מי נחשב כמי שפרש מהקורס? האם להגיע לשבוע 8, שכבר יש לאדם ידע מצוין בפייתון והוא יכול לתכנת מה שירצה, נחשב לפרוש? האם מישהו שממשיך עם הקורס ופותר את כל התרגילים אבל ויתר על התעודה נחשב לפרוש?

מתודולוגיה של סקר כזו היא דבר מאוד מאוד לא פשוט, וגם אם נעשה סקר כזה אנחנו נקבל תמונת מצב שאין דרך להסיק ממנה מסקנות.

העובדות שלא נתונות לפרשנות הן כאלו, בסופו של דבר: בקורסים שאני מעביר לנשים בשנים האחרונות רוב המשתתפות לא עברו הכשרת תכנות קודמת. אני יודע כי זה שדה בטופס ההרשמה, וככה (בין היתר, בשכלול עם עוד כמעט עשר פרמטרים אחרים) אני בוחר אותן כמשתתפות בקורס. אחוז הפרישה הוא כ־50%, כולן מודות שהיה לא קל, וכולן (השורדות) מרוצות מהדרך שעברו, כך לפי המשובים האנונימיים בסוף הקורס.

אין לי שום ספק שהשורדים יהיו מרוצים שעברו :wink: טרק בהימלאיה.

שאלת סקרנות. מה זה הקורס שאתה מעביר לנשים? (ספציפית מגדרית…)

אותו קורס, פשוט פרונטלית, בקבוצות קטנות ועם סינון

ואוווו!!! פשוט שאפו!!! איך אני אישה ולא שמעתי על זה קודם??? :crazy_face:

תודה רבה על ההשקעה והמאמצים במיוחד בתקופה כזו שלא ברור לאן הרוח נושבת מהסגר להסגר, זה לא מובן מאליו כלל ועיקר!

אם יותר לי להתחנן לגבי תכני הקורס העתידיים, אז מצפה מאוד לשבוע 9 בו מופיע שנלמד על סביבות עבודה, במיוחד אשמח להעמיק חקור בעבודה בסביבות בהן עובדים בתעשייה, כי מרגיש קצת מובך כשאני פותר דברים בג’ופיטר ומגיש את זה ככה ומקבל מבטים מוזרים מאנשים בסביבתי :sweat_smile:

כמו כן, אני רואה שברגע מופיע נושא logging במחסנית הנושאים הכללית בסילבוס ולדעתי זה דבר די הכרחי לחיי היומיום לפי מה שאני שומע ממתכנתים מנוסים. אנא שקלו לחיוב להכניס את זה כחומר חובה, pretty please?

דבר נוסף שאני לא רואה בסילבוס, אבל נשמע לי משהו שמתכנת עלול להיתקל בו באופן תדיר, הוא נושא ה- threadים. האם זה ייכנס בצורה כלשהי לקורס?

רוב תודות על ההשקעה שלכם חברי הסגל!

אני מתחיל.
האם הקורס היה לי קשוח? - כן.[1] (אבל בעיניי, זה טוב!)
האם הייתי שמח לקבל קצת הרחבה ויישורי-קו (מאוחר יותר) על דברים שנשלחנו ללמוד לבד? - לפעמים.[2]
אבל האם הרגשתי שחסרים לי במחברות הכלים? -
למעט המקרים שבהם בכוונה לא קבלנו כלים כי נדרשנו לחפש אותם לבד: חד משמעית - לא.[3]

ובשורה התחתונה:
אני לא מסכים אתך.
באף שלב בקורס לא הרגשתי שזה שאין לי רקע מוקדם הופך אותי ללא-מתאים להצליח בו.[4]

[1] בין היתר בגלל שאני תלמיד עם הרגלי-למידה לא-משהו, וניהול-זמן כושל. (ולאו דווקא בגלל שהשאלות “בלתי אפשריות”).

[2] מצד שני - שום דבר לא מנע ממני לשאול. ולא זכר לי שאי פעם שאלתי את הסגל שאלות (טובות), ולא קבלתי תשובות פחות-ממעולות.

[3] כן נדרש ממני לשבור את הראש, להיות יצירתי ולחשוב בשביל עצמי - וזה היה כיף בטירוף, מתגמל רצח, ואפילו מרענן. (החיים שלא לא מאתגרים אותי מנטלית מי יודע מה, והקורס הזה נענע, נער, ואתגר אותי באופן שהיה חסר לי המון זמן! אפשר לומר שהוא אולי אפילו קצת “החזיר אותי לחיים”!)

[4] אבל כן הרגשתי שהיצירתיות, ויכולות החשיבה שיש לי היו קריטיות להתמודדות, ושאולי אנשים אחרים שהם לא אני - לא היו מצליחים “לעלות על זה” כמוני.

אז יכול להיות שהקורס הזה הוא לא “לכל אחד” - אבל אני לא מסכים עם הטענה שהוא לא למתחילים.
(אבל כאן יכולות לעלות השגות טריקיות, ואולי לא הכי פוליטיקלי-קורקט, כמו: האם כל אחד מתאים להיות מתכנת?)

האם קורס נחשב למתאים למתחילים, רק אם כל המתחילים עוברים אותו?

לאור הדיון, אוסיף גם כאן (לדעתי כתבתי את זה במספר מקומות אחרים) לי אין רקע ולא הפריע לי. הקורס התחיל מהכי בסיס וממש רגוע, נכון שהתקדם מהר - וזה מה שעושה אותו גם כיפי וגם מעשי.
מסכימה שדרישת הזמן היא משמעותית, ואישית הבנתי את זה היטב כשהתחלנו וידעתי שזה יהיה האתגר עבורי. עד כה עמדתי בהגשת כל המטלות בזמן, ואמשיך לנסות. בין אם אצליח בכך או לא, אני יודעת שמדובר בי ובזמן שאני מחליטה להקדיש.
חוץ מכל זה, הנגשת הקורס נתנה לי הזדמנות שלא הייתי מקבלת בשום צורה אחרת, ומאה אחוז מהמחויבות פה היא של הסגל - אף אחד מהחניכים לא התבקש לספק שום סוג של התחייבות, ואני מודה שזה בהחלט עודד אותי להתחיל, ועל כך אני מודה תודה נוספת לצוות הקורס, בנוסף לקורס עצמו שהוא מהמם.

תודה רבה ים.
הגעתי לשבוע 8 והצלחתי לסיים 99% מהתרגילים להגשה. אממה, השבוע/חודש הנוכחי אכן מאתגר יותר ומפאת חוסר זמן לא מצליחה להגיע לכל המחברות. האם לדעתך בשבועות הקרובים יהיה זמן להשלים את הפער הזה תוך כדי חומרים חדשים שישוחררו? המטרה בגדול לקבל ידע, כי את התעודה כנראה שכבר לא אקבל וזה אמנם מאכזב, אבל השלמתי עם זה :slight_smile: תודה @Yam