תרגילי השלמה לשבוע 4: תרגיל 1: הבהרה לגבי סעיף 2

סעיף 2 מבקש מאיתנו למצוא את המרחק בין 2 מינים:

המרחק בין Eukarya לבין Endobacteria הוא 3 פסיעות. המרחק בין Eukarya ו־Chlorobacteria הוא 4 פסיעות. המרחק בין Gracilicutes לבין Hadobacteria הוא 0. כתבו פונקציה שמקבלת שמות של 2 מינים ביולוגיים ומוצאת את המרחק ביניהם.

מכיוון שאין בדוגמא, רציתי לקבל הבהרה. אם Endobacteria היה אב למין בשם Endobacteria2 והיינו צריכים למצוא את המרחק בינו לבין Eukarya, האם המרחק היה 4?

כן :slightly_smiling_face:
המרחק בין Endobacteria2 לבין Eukarya היה 4.
המרחק בין Endobacteria לבין Eukarya נשאר 3, מן הסתם

כותבת כאן כדי לא לפתוח נושא מחדש.
רק למען הבהרה אישית -
אם הגשתי את כל התרגילים של שבוע 4 בזמן אך אני מודעת לכך שהתרגיל האחרון לא עבד לי כראוי,
עליי להגיש תרגיל השלמה 1?
תודה לעונים
:pray:

כן :slightly_smiling_face:

שאלת המשך. כתבו:

כתבו פונקציה שמקבלת שמות של 2 מינים ביולוגיים ומוצאת את המרחק ביניהם.

אני יכול לשנות את חותמת הפונקציה ולהוסיף עוד “אלמנט” אחד (מערפל את המשמעות של האלמנט כדי לא ליצור ספוילר)?

למה לשנות? פונקציה חדשה :slight_smile:

כן, חשבתי בהתחלה שזה תוכנית אחד מההתחלה ועד הסוף (סעיף 1 ו2 ואז רציתי להמשיך להשתמש במה שיש לי) ולא 2 תרגילים נפרדים. הכל טוב :slight_smile:

אם כבר פתחו נושא אז אשמח לעוד כמה הבהרות קטנות. זה לא באמת כל כך קריטי אבל אם כבר אז כבר :slight_smile:
בסעיף הראשון שכתבתם קבלו נתיב. למה אתם בדיוק מתכוונים? פונקיצה שהארגומנט שלה זה הנתיב? לקבל מהמשתמש כקלט? חוץ מזה אתם רוצים שנבדוק שהקובץ תקין (פחות מאלף שורות) או שאין צורך?

אכן פונקציה שהארגומנט שלה הוא נתיב :slight_smile: אין צורך לקבל קלט מהמשתמש, הנתיב יוזן בקריאה לקובץ.
אין צורך לבדוק את תקינות הקלט אלא אם זה נכתב במפורש

אשמח לקבל הבהרה לגבי דרך חישוב המרחק בין שני אלמנטים כי זה לא ברור לי מהשאלה.

ישנה, כמה הודעות מעליך.

קראתי את השאלה ואת התשובה למעלה ועדיין לא ברור לי איך מחשבים את המרחק, אשמח להמחשה

מספר הצעדים בין מין אחד לאחר יקבע לפי כמות המינים שאתה עובר בדרך כדי להגיע אליו.
כלומר אם אתה רוצה להגיע מ X ל Y ועברת בדרך במין אחד בלבד אז הצעד הוא 1.
אם בין X ל Y אין בכלל מינים אחרים אלא רק קווים (כלומר אתה יכול “לטייל” עם האצבע שלך" בין X ל Y בלי לגעת בשום מין אחר בדרך - אז המרחק הוא 0 כלומר אין צעדים שמפרידים ביניהם.

מקווה שעזרתי :slight_smile:

כן, בהחלט עזרת, תודה.
שאלה נוספת בבקשה לגבי תרגיל ההשלמה השני.
האם אפשר לאמת את התוצאה (677) למס’ המסכים הכבויים לפי הנתונים שניתנו? אני מקבל תוצאה אחרת (701) ולגבי הדוגמה הראשונית אני מקבל תוצאה נכונה (4).

כן גם אני קיבלתי 701, העלו את זה לצוות הם בטח יחזירו תשובה.

שלום,
כנראה פיספסתי משהו… איפא תגילי השלמה של שבוע 4 ? לא מבינה מאיפא אמורים לקבל אותם… אני מעוננינת להתנסות!
גם הבנתי כי יש קבוצת ווטס אף, גם על זה לא מצאתי מידע.
הקריאה שלי בעברית די עיתית, יכול להיות כבר פורסם בהועות קודמות אבל לא מוצאת.
תודה על עזרתכם, שבת שלום!

פה :slight_smile:

שאלה לגביי חישוב המרחקים.
אם נעביר את התרשים למצב קריא יותר של ההורשה,

נאמר כי

לא מובן לי למה בהכרח מראש פסיעה לכיוון “Archaea” לא קיימת?
:thinking:

ודבר שני–

האם הפונקציה רק את השמות ולא את מילון העץ הפילוגנטי?

מי אמר שפסיעה לכיוון Archaea לא קיימת?
הפונקציה השנייה צריכה לקבל או את הנתיב לקובץ או את הדרך שבה הגדרת את העץ, באופן די הגיוני

שאלה טיפה לא קשורה - אהבתי איך שציירת את העץ … איך עשית את זה ? עם איזו תוכנה ?