שבוע 3 - התעסקות עם קבצי csv

שלום,
בשבוע 3 מדובר רבות על התעסקות עם קבצי csv: קריאה של הקובץ, כתיבה לקובץ, הוספת שורות חדשות, ומיונים לפי גדלים.
אני מכיר שניתן לעבוד עם Import csv, ועם writer and reader functions, שיכולות למנוע בעיות פיצול לרשימות בהתבסס על פסיקים, מרכאות או ירידה לשורה חדשה.
לשאלתי -

1. האם אנחנו נלמד על זה בהמשך הקורס?
  2. במידה ולא האם ניתן לפתור את התרגילים האלו עם הספרייה הזאת ועם הפקודות הללו?

היי דור,

כשעושים פדגוגיה באופן כללי, מנסים לתת כלים ודוגמאות מעניינות שחניכים יוכלו להתחבר אליהן.
בחלק מהפעמים, מטבע הדברים, ניתן לגשת לדוגמאות מזוויות אחרות כשיודעים חומר מתקדם יותר.

כשאני מלמד חניכים קבצים, וזה בא די צמוד למחברות על לולאות, רשימות ומתודות על מחרוזות, אני מנסה לאמן אותם על הנושאים האלו.
אפשר לפתור את התרגיל הזה גם ב־3 שורות אם ממש רוצים, וברור שהפתרון הנוכחי של החניכים לא יכלול parser תקני של csv. אבל מטרת השיעור היא לא לדבר על פרסור נכון של קובצי csv, אלא לחזק אותם בכל החומרים שהם למדו עד עכשיו.

לעניין, התשובות לשאלותייך היא:

1. לא נלמד להתעסק עם ספריית csv כי נדיר שמישהו משתמש בה היום. כן ניגע מעט ב־pandas.
  2. לא, אסור להשתמש בספריות לפתרון התרגיל כי זה עוקף את המטרה של תרגול בנושאים שחשובים לי שחניכים יתרגלו.

בסדר גמור,
תודה על ההתייחסות!
המשך שבוע נפלא