שבוע 3, מחברת 1, Play

היי,

אני מנסה להריץ את הקוד בצורה המשלימה של הפרמידה ומשהו תקוע:

אשמח לעצות

תודה!

תסתכלי שוב על השורה:

sing = sign - "* "

אוקי, הבנתי את טעות הכתיב.
תיקנתי וזה עדיין לא רץ מאותה השגיאה…

יש עוד טעות באותה השורה, נסי לקרוא את השורה האחרונה של השגיאה שמרמזת על הבעיה :slight_smile:

אם הכוונה שאי אפשר לעשות פעולת חיבור על סימן " * ", אז אני לא מבינה למה בקוד אחר שהסימן היה + הקוד כן רץ

אין שום בעיה עם פעולת חיבור, יש בעיה עם פעולת חיסור. שימי לב שבשגיאה למטה נכתב שהאופרנד - אינו יכול לשמש כאופרנד בין שתי מחרוזות

תודה, כן שמתי לב למשמעות השגיאה.
השאלה שלי היא, למה עבור מינוס זה מראה שגיאה אבל לאותם האופרטורים בפלוס זה כן רץ?

הפעולה + הוגדרה בין מחרוזות להיות שרשור של שתיהן ברצף.
הפעולה - לא הוגדרה, כנראה כי המשמעות שלה לא תהיה מאוד אינטואיטיבית - איך מורידים מחרוזת ממחרוזת אחרת? מההתחלה? מהסוף? ואם המחרוזת השנייה גדולה יותר?

הבנתי, תודה על העזרה :pray:

הי, אני גם תקועה בחלק הזה של הבעיה, אשמח להכוונה… כשאני מנסה לעשות את פעולת החיסור, או שהוא לא רץ או שיש לולאה אין סופית… אצלי החיסור להבנתי הוא לא על מחרוזת…
image

מקווה שזה בסדר שהעלתי את התמונה…אם לא אמחוק.
תודה

נסי להכניס למשתנה top את המספר 3 ותעקבי אחרי המשתנה i באדיקות, בפרט מה מצבו: 1. לפני הלולאה הראשונה, 2. בסוף הלולאה הראשונה, 3. בתחילת הלולאה השנייה.

מצטערת אבל כנראה שאני לא כ"כ מבינה את העניין עם הלולאות…מתי זה לפי או אחרי… :neutral_face:
שמתי לב שכשאני עושה => אז הוא מוסיף לי כוכבית מיותרת, וכשאני מורידה את הסימן = אז יש כוכבית אחת פחות.

ממליצה בחום להיעזר באתר הזה:
http://www.pythontutor.com/visualize.html#mode=edit
לכתוב את הקוד ולהריץ אותו שלב אחרי שלב. הוא יראה לך בדיוק מה הקוד שלך עושה ובתקווה יסייע לך להבין מה הבעיה :slight_smile:

תודה רבה! עזרת לי ממש!!! :heart_eyes: