שבוע 12, יום 3: Netlify, וגם: בקשות HTTP, מה זה API ו־REST API

מה זה Netlify?

בגדול מאוד: שירות להעלאת נכסים סטטיים (תמונות, דפי HTML, CSS, JS), שמאפשר לכם להנגיש בקלות את האתר שלכם לרשת.
כל מה שאתם צריכים זה לגרור את התיקייה עם הקבצים ל־Netlify, והיא תחזיר לכם כתובת לאתר שאליו אפשר לגשת מכל מקום בעולם.

נסו להעלות את ה־Frontend שבניתם בשיעור אחד ל־Netlify (לחצו Get Started כאן).

איך עובד האינטרנט? חלק 3

1. קראו על HTTP – מה הרעיון מאחורי הפרוטוקול? כיצד הוא עובד?
  2. ראו כיצד נראית שיחה בין לקוח לשרת שמתנהלת ב־HTTP.
  3. כשאנחנו שולחים בקשת HTTP, אנחנו תמיד שולחים איתה את “סוג הפעולה” (method) שאנחנו רוצים לבצע. היא יכולה להיות GET, POST ועוד כמה אפשרויות שפחות ניכנס אליהן במהלך הקורס. מה זה בקשות GET ו־POST? קראו פה. ראו וידאו על ההבדלים ביניהם פה.
  4. קראו את הדוגמה הזו שמסכמת את החומר שלמדתם עד כה.
  5. קראו על קוד מצב (Status code) של HTTP. כולנו מכירים את המספר 404 – שמבשר לנו שדף כלשהו לא קיים באינטרנט. אילו עוד קודים כאלו קיימים ומתי יופיעו?
  6. התקינו בעזרת pip את הספרייה requests, ונסו לשלוח בעזרתה בקשת get לכתובת הבאה:
    https://api.exchangeratesapi.io/history?start_at=2018-01-01&end_at=2018-09-01&symbols=ILS,JPY. מה ה־status code שחזר? מה התוכן שחזר?
  7. מה זה REST API? צפו כאן.

בלייב של היום אנסה להסביר את כל הנושאים האלו, ואתמקד בבקשותיכם להרחבה של נושאים ספציפיים.

אנחנו אמורים לעבוד על הקוד הפייתוני של האתר בשלב הזה או שזה בהמשך השבוע /פחות הפוקוס?

אם אני לא טועה צריך לממש frontend סטטי אחרי שאתה מסיים wireframing (בולט 2 ברשימת למידה של יום 1)

כותרת שגוייה?
שבוע 12, יום 3.

אז לפי זה לא לעבוד על המנוע עדיין?
זו בעיקר סוגיה של ניהול זמן. (:grin:

פחות הפוקוס, נגיע לזה מחר אני מאמין

זה אמיתי?

418 I'm a teapot

The server refuses the attempt to brew coffee with a teapot.

היי ים,
הלייב אצלי היה בדליי של כ-20 שניות…

השאלה שלי הייתה, יש אפשרות שהמשתמש יזין בשורת אינפורט שם של פוקימון, והאתר יציג לו את התמונה של הפוקימון?
עשינו משהו דומה, אבל הגדרנו את שם הפוקימון בקוד. אני רוצה לתת למשתמש לבחור את הפוקימון.

תודה מראש!

היי – כן, אין בעיה לעשות דבר כזה. כדאי לחפש בתיעוד של Flask איך :slight_smile: